Jaké budou letošní svatby?

S přibývajícím světlem a zvyšující se venkovní teplotou už floristé nedočkavě vyhlížejí trendy pro letošní svatební sezónu. Lze očekávat pokračování trendu „greenery“ z loňského roku – bohaté, rozcuchané mixování různých druhů zeleně v kombinaci s bílými, krémovými a nazelenalými květinami. Tento trend je natolik univerzální, že se uplatní na elegantních svatbách v přepychovém prostředí, kde bude dělat jemnou kulisu i na zahradních či lučních svatbách jako plynulý přechod k přírodě.

Barvou, která bude zřejmě letos vidět všude, je „ultraviolet“ neboli sytá fialová. V různých paletách tvoří překvapivé kombinace, například s limetkovou a červenou bude extravagantní a nepřehlédnutelná, pokud vyměníme červenou za světle broskvovou, docílíme jemnější varianty vhodné například pro jarní svatby. Pro příznivce decentních variant se nabízí možnost prolnutí s růžovofialkovou nebo s tlumenou modrou.

Z módy nevychází stále ani použití sukulentů nebo exotických květin, jako je protea. Taková květinová výzdoba evokuje slunečnou dovolenou v tropech a vynikne obzvláště v letních svatbách. V kombinaci například s různými druhy eukalyptu ani nemusíme mít strach, že nám květiny začnou kvůli horku uprostřed hostiny uvadat.

Na závěr je třeba připomenout, že trendy tu jsou každý rok pro naši inspiraci, ale je na nás, jestli je použijeme. Barvy a druhy květin by měly ladit s vybraným prostředím a především s nevěstou. Pokud plánujete svatbu, neváhejte využít naší bezplatné konzultace, rádi Vám poradíme a vytvoříme květinovou nabídku na míru! 🙂

Galerie zde