Vánoční trendy 2017

Zajímají vás trendy v designu či v módě? A co vánoční trendy?? Každoročně je určuje veletrh specializovaný na Vánoce – Christmasoworld, pořádaný vždy začátkem roku ve Frankfurtu nad Mohanem. Na začátku roku proto, aby se designéři a nákupčí stihli připravit na následující sezónu… Je to vždy parádní podívaná a rozhodně stojí za to veletrh aspoň jednou za život zažít na vlastní kůži.

A jaké jsou tedy vánoční trendy pro letošní rok? Na výběr máme ze čtyř stylů, nazvaných: Oslavy radosti, Cenná tradice, Dotek přírody a Osobitá moderna.

V Oslavách radosti má místo vše, co Vás potěší – ať už to jsou oblíbené předměty z dětství nebo kýčovité suvenýry, fantazii se meze nekladou. Barevná škála tohoto stylu v nás vyvolá nostalgii: elegantní levandulová, ostružinová, stříbrná nebo korálová. Také teplá medová a tělová, které doplňují chladnější zelenou. Krajky, výšivka, geometrické i květinové potisky, také korálky, brokát a prvky lidového umění.

Nadčasový styl Cenných tradic se vyznačuje kvalitními řemeslnými výrobky a rustikálním designem. Barevná paleta obsahuje přírodní tóny šedého kamene, mandlově béžovou, hnědou nebo modrošedou. Len, semiš a neupravené dřevo, také keramika a pletenina. Vzory květin a motiv ptáků působí harmonicky s tvídem a kostkovaným vzorem.

Dotek přírody spojuje prvky, které v nás evokují letící mraky, plynoucí vodu, lehký vánek i jemný písek. Umírněnou mátovou, růžovou a barvu břidlice doplňují zářivá korálová a zlatá. Materiály charakterizuje průsvitnost, jemné struktury a textury a přirozený kontrast – sklo, porcelán, keramika a zlatě potažené kovy. Kapky, mlha, rosa, to vše je inspirací pro design. Povrchy jsou matné, jemné, ale i hrubější, pískové. Geometrické vzory přidávají na stylovosti.

Sofistikovaná estetika charakterizuje formální trend Osobité moderny. Inspiraci hledá v klasické moderně: od soch ke kinetickému umění, od industriálního designu k architektuře. Expresivní tvary a výrazné proporce dominují tomuto stylu. Upoutá nás i barevnost: šedá, černá, tmavá zlatá, červená, smaragdová nebo zářivá modrá. Zdůraznění ostrých hran, geometrické vzory, kontrasty, jednotlivé výrazné listy nebo květy, to vše je charakteristické. Uplatnění najde také kůže, kožešiny nebo samet.

Tak teď už je to jen na vás, zda se necháte inspirovat, či zda sáhnete po osvědčené klasice!:-)

Pěkné předvánoční dny,

Markéta