Vánoční trendy 2012

Taková vánoční výzdoba – to je téma pro některé na celý rok:-). Již v lednu se totiž na veletrhu Christmasworld ve Frankfurtu nad Mohanem představí trendy na následující Vánoce. Letošní Vánoce se dle designerů ponesou v duchu návratu ke tradicím, přírodním materiálům a hlavně – sněhu! Sníh je pro letošní vánoční výzdobu totiž absolutně nejvíc „in“! Nečekejte, jestli nám něco nadělí příroda a předzásobte se sprejy s umělým sněhem pro jistotu hned teď! Zasněžit si jím můžete nejen okna či adventní věnec ale třeba i celý vánoční stromeček!

Dalším symbolem letošních Vánoc je sklo – sklo úzce souvisí se sněhem a zimou, protože sníh se třpytí, vytváří rampouchy, když taje stékají kapičky vody… Skleněné dekorace by se tedy měli také jemně třpytit v odrazu světla jako sníh…

Aby si ale zákazník mohl snáze vybrat dle svého gusta – nabídl veletrh ještě další 4 různorodé vánoční styly: „Elektrickou romanci“, která je inspirována érou let sedmdesátých a osmdesátých, jde tedy o RETRO styl. Další styl „Čistá nevinnost“ se řídí mottem: „ V jednoduchosti je krása.“  Tento vánoční styl je velmi světlý, jemný, křehký, bez kudrlin a zbytečných příkras. „Temně fialová“ – představuje naprostý luxus. Jde o velice elegantní styl, kde se střetne temně fialová s indigovou (případně s námořní modří), kaštanovou hnědí, kouřovou šedí a grafitovou černí. A nakonec „Čokoládové Vánoce“ jsou teplé, útulné, vonící domovem a příjemné. Naleznete zde barvy jako: pálené zlato, temně červená (s jemným cihlovým nádechem), bronz, čokoládově hnědou, okrovou.

Video z letošního veletrhu naleznete zde: http://www.youtube.com/watch?v=RP6Bllscwx4

Svůj styl vybírejte podle sebe a podle toho, co je vám nejbližší. V každé vánoční výzdobě by mělo být něco z vás, tedy ručně dělaného. Tímto vás zvu na adventní kreativní semináře, kde si můžete svůj adventní věnec, svícen na štědrovečerní stůl nebo jinou dekoraci vytvořit. A sněhu bude dost!:-)

Krásný předvánoční čas,

přeje

Markéta

Nebyly nalezeny žádné obrázky