Chuť spojit ROSMARINO s nějakou smysluplnou nadací jsem měla již od počátku podnikání. Příležitostné finanční dary jsme s manželem, ať už soukromě či v rámci našeho podnikání, věnovali na charitu spontánně a bez konceptu tam, kde nám to zrovna přišlo vhodné.

Od začátku existence ROSMARINA jsem ale měla potřebu spojit příjemné s užitečným nějak více koncepčně a hlavně dlouhodobě – protože zejména pravidelná a dlouhodobá spolupráce s nadacemi pomáhá.

Když nám před několika lety onemocněla mladší dcera akutní lymfoblastickou leukémií, tak jsme měli možnost poznat činnost nadací a charit i z té druhé strany. Nadace Haima byla jednou z prvních, se kterou přijdou rodiče onkologicky nemocných dětí do styku. Vedení této nadace se sestává z lidí přímo činných v dětské nemocnici Motol, „u zdroje“ všech problémů a starostí, které přijdou s diagnózou vašeho dítěte. Pro více informací o činnosti Haimy klikněte zde www.haima.cz.

Dcerka se úspěšně vyléčila a nám se otevřel zase nový pohled na svět. Mimo jiné již vím, kde a jak smysluplně pomáhat s jistotou toho, že naše peníze putují tam, kam mají.

Mimo nárazové příspěvky od roku 2019 přispíváme 5% z částky kurzovného v Rosmarinu na tuto nadaci. Snad vám i myšlenka na to, že při svém tvoření pomáháte zpříjemní čas u nás strávený!

Haima nadace